Uśmiech dla Włoch: nasze serca otwarte na południe

31 maja, 2012

Z czym kojarzą nam się Włochy? Ze spaghetti, boską pizzą z ciągnącym się w nieskończoność serem, aromatycznymi ziołami i – oczywiście – dolce far niente. A Włosi? Włosi to przecież sama radość życia: uśmiech, serce na dłoni i umiejętność cieszenia się życiem (na przykład podczas sjesty, której tak Włochom zazdrościmy!)

Niestety, w ostatnich dniach docierają do nas wieści o groźnych trzęsieniach ziemi w północnej części Włoch. Myślimy o naszych południowych przyjaciołach i liczymy na to, że przyroda okaże się łaskawa…

Jednak dobre myśli to nie wszystko: dwie wspaniałe kobiety, pisarki, blogerki i miłośniczki włoskiej kultury: Aleksandra Seghi (autorka dwóch bestsellerowych książek o Toskanii) i Julia Wollner (blogerka i tłumaczka) postanowiły dać tym myślom wyraz – materializując je we wspaniałej akcji: Uśmiech dla Włoch!

Akcja jest wyrazem solidarności i współczucia dla ofiar katastrofy.

Co możesz zrobić?

By wziąć udział w akcji, po prostu… uśmiechnij się!:) i sfotografuj, najlepiej trzymając kartkę z napisem: ITALIA.

Autorki akcji opublikują zdjęcia na swoich blogach w formie pięknego kolażu i prześlą w świat – do tych, którzy w tych trudnych dniach potrzebują wsparcia.

Dla uczestników akcji ufundowano sympatyczne nagrody.

Po więcej szczegółów zajrzyj na http://aleksandraseghi.blogspot.it/2012/05/usmiech-dla-wloch.html

Anna Kamińska

Jestem założycielką strony bosamama.pl, która jest przestrzenią do rozmów o rodzicielstwie bliskości i ekologii. Pomysł zrodził się, gdy jako świeżo upieczona mama zaczęłam surfować po nowym dla mnie oceanie relacji z dzieckiem (wcześniej zajmowałam się wyłącznie moim wewnętrznym). Odkryłam, że najlepszym przewodnikiem w tym rejsie jest... serce. Własne:). I że maleńki człowiek nie potrzebuje zewnętrznego steru - ster ma w sobie, już od pierwszych chwil istnienia. Jestem mamą czteroletniej Basi, tłumaczką z wykształcenia, miłośniczką słowa pisanego i podróżniczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *